TEKNOLOJİ TRANSFERİ VE TİCARİLEŞTİRME SEMİNERİ

 

Pamukkale Teknokent/Pamukkale TTO olarak 22 Aralık 2016 Perşembe günü saat 11:00’de “Teknoloji Transferi ve Ticarileştirme Semineri” gerçekleştireceğiz.

Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’ndaki bu önemli seminerimize sizleri de davet ediyoruz.

---

DOĞAN TAŞKENT

İş Geliştirme, TTH-Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Projesi

1993 yılında Eidgenösische Technische Hochschule Zürich (ETH) Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmasının ardından, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Polytechnic Institue of NYU üniversitelerinde doktora programına girdi ve elektrofizik ve teknoloji MBA konularında yüksek lisans derecesi alarak mezun oldu. 1998-2005 yıllarında Lucent Technologies Bell Laboratories’de (New Jersey) fiberoptik ağ sistemleri gurubunda Ar-Ge mühendisi, uzman danışman ve uzman eğitimci olarak görev aldı. Bu süre zarfında Verizon, BT, Telia, Deutsche Telekom, Global Crossing, Qwest ve UPC şirketlerinin değişiklik kıtalardaki elektro-optik ağ altyapılarının kurulumlarını üstlendi. New York’taki Lucent Worldwide Services grubunda ‘Knowledge Management’, ‘Competency Management’ ve ‘Telekom Teknolojileri’ alanlarında danışmanlık yaptı.

2006 senesinden bu yana Arkan & Ergin Kurumsal Finansman bünyesinde Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve girişimcilik eko sistemi içinde şirket yapılandırma danışmanı olarak çalışmaktadır.

Türkiye Startup Ekosistemi ve Girişimciliğin geliştirilmesi üzerine belli başlı üniversiteler ile birlikte uluslararası şirketlere 100’den fazla seminer vermiştir.  Son senelerde birçok iş planı yarışması(25+) ve startup şirketinin (100+) hayata geçmesinde rol oynamıştır. Özellikle Biotech şirketleri ve kümelenmesi üzerine birçok çalışması bulunmaktadır.  MIT Enterprise Forum Türkiye kurucu başkanlığını yürütmüş, Ege Üniversitesi Teknopark kurucu yönetim kurulu üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Melek Yatırım Ağı kurucu yönetim kurulu üyesidir.  Ayrıca Endeavor Türkiye danışma kurulunda bulunmaktadır

2008 senesinden beri Yönetim Kurulunda bulunduğu Türkiye’deki İsviçre Ticaret Odası’nın 2012-2016 seneleri arası Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlenmiştir. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) İsviçre Konseyi Başkan Vekilliğini yapmıştır.

---